Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret Yazılımlarının Avantaj Ve Dezavantajları

Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret Yazılımlarının Avantaj Ve Dezavantajı

Yazılımın her santimetresi açık kaynak kodlardan meydana gelen ve Dünya çapında milyonlarca talepçisi olan pek çok kişi tarafından kullanılan sistemlere açık kaynak kodlu e-ticaret sistemleri adı verilmektedir. Bu tarz yazılımlar gönüllü birtakım tarafından meydana getirilmekte ve yahut küçük maliyetlerle işinize özel ek modüller koyabileceğiniz sistemlerdir.

Dil seçeneğinin olması, ücretsiz bir yazılımdan ibaret olması, ödeme alternatiflerinin yer alması, pazarlama seçenekleri gibi kategorilerin yer alması çoğu girişimcinin hayallerini süsleyen özelliklerdir ancak avantajları olduğu üzere sınırsız sayıda dezavantajı da beraberinde taşımaktadır.

 

Fazla sayıda tema ve renk seçenekleri yine kullanıcıları cezbeden seçenekler arasında yer almaktadır. Bunların yanında güvenlik açıklarının çok olması işten anlamayan kişi için ek eleman almaya neden olması e-ticaret sahipleri tarafından en çok dikkat çeken dezavantajlar arasında yer almaktadır.

Açık Kaynak Kod Paketleri

Her şirket ya da kullanıcıya uygun seçenekleri mevcut olsa da sizin en çok içinize sinen yazılımı seçmeniz önemlidir. E-ticaret sitesi 7/24 kullanıcıların ayaklarının altına serilen halı gibidir.

Açık kaynak kodlu yazılımlardaki sorunlardan en gözebatanı yine sorunlar halinde size yardımcı olacak bir muhattabın olmamasıdır.

Durum böyle olunca kullanıcılar siteye ulaşamaz ve siz de  anında müdahale edemezsiniz başınıza gelecek senaryolardan tümüyle siz mesul olursunuz. Bu nedenle bütçeniz ve de projeniz varsa sonradan tekrar tekrar uğraşmak yerine bir kere masraf yaparak size en uygun ticaret paketini almaya yönelebilirsiniz.

 

Ücretsiz Açık Kaynak Kodları

Ücretsiz yazılımlar içinde kullanıcıların sıklıkla kullandıkları sistemler magento ve opencarttır.

Magento diğerine göre daha zor bir sistem olduğu için opencarta oranla daha az kullanıcıya sahiptir. İşi bilmeyen biri için bu yazılımı alması ve fayda sağlaması zordur.

Profesyonel birinden destek alarak ücretsiz web sitenizi kurabilir, çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Yazılımın açık kaynak kodlu yazılım olmasıyla alakalı dikkat çeken diğer önemli nokta bankaların bu tarz yazılımları güvenmeyerek sanalpos vermekten kaçınmalarıdır.

Ödeme alternatifleri kullanmayacak kapıda nakit ya da kapıda kredi kartı ile ödeme alırım diyorsanız sorun olmayacaktır. Yine de uygun e-ticaret paketlerini almanızı ve muhatap olarak karşınızda teknik personeli bulmanızı öneririz.


Copyright © 2019 RGS Yazılım, Tüm hakları saklıdır.