Bir C2C E-Ticaret Özellikleri Neler Olmalıdır?

 

 

Bir C2C E-Ticaret Özellikleri Neler Olmalıdır?

C2C E-ticaret yani customer to customer olarak bilinen bu model tüketiciden tüketiciye yapılan e-ticaret modelidir. Ülkemizde ki büyük örnekler arasında sahibinden, gitti gidiyor, n11, ebay gibi önde gelen e-ticaret önderleri vardır. Son zamanlarda kullanıcıların   e-ticarete karşı olan tutumları girişimcilerin de bu Alana yönelmesine ve bu da C2C e-ticaretin yeniden canlanmasına yardımcı olmaktadır.

Peki C2C E-ticaret modelinin ne gibi özellikleri var ve faydaları nelerdir?

Şimdi biraz da bunlardan bahsedelim;

C2C Ürün Yönetimi

önemli olan verimli bir sistem ve verimli bir çalışma için ayrıntılı olan bir ürün ve onay süreci tasarlanmış bulunmaktadır. Kategori bazlı ürünün özellikleri şunlardır;

Aramada kullanılıyor olması,  vitrin ürünleri, yeni kullanılmakta olan ürünler, ürünün yorumları, dinamik ürünlerin etiketleri  vb. Desteklemekte olan çok fazla özellik bulunmaktadır.

                                                                        C2C Satış Süreci

Satışlar bir süreç halinde yönetilir. Otomatik olan onaylama, ek süre için yönetim, iş günleri hesaplamaları, iade süreci, özel olan satış süreçleri için yapılan rezervasyon sistemi vb. Çok fazla ayrıntı bulunmak durumundadır.

Kayıtların güncel bir durumda olabilmesi için bazı zamanlarda otomatik olarak uyarı gönderilir. Otomatik olan geçici pasifleştirme işlemleri de yapmak durumda olabilir.

 

Altyapı Özellikleri

Birden fazla hedef ile elektronik posta bildirimleri, sistemi canlı ve de bir hayli tutarlı hale getirmektedir. Bu süreçlerde alıcıya, admine ya da satıcıya bildirim gönderilmektedir. Alıcı, satıcı ve de admin arasında geçen yazışmaların tümünün tarihçesi tutulmaktadır. Ayrıca otomatik bazı denetimler de gerçekleşir. Bilgi değişiklikleri izlenebilir, sepet ve sayfa işlemleri detaylı bir biçimde logolanmaktadır.

                                                                        C2C Yönetim Özellikleri

Kullanıcıların rahatça bloklaşabilme, yazışma, puan verebilme, profil sayfası, haber etme dilekleri (talepleri), Facebook login, Twitter login, sosyal medya da ilişkili ve de satışların takibi yapılmak durumundadır.

Dinamik olarak bütün içerik sayfalarını adminin yönetmek durumunda olması ( tavsiye, politika,hakkımızda ve sözleşme gibi), dinamik olan widget alanları sunulmak durumundadır.

Ayrıca verimlilik en üsttedir. Çünkü gelişmiş SSL yönetimi ile verimliliği en yukarı düzeye çıkarmışlardır. Yani bu sayede verimlilik çok fazla artmıştır.


Copyright © 2019 RGS Yazılım, Tüm hakları saklıdır.