C2C E-Ticarette SEO Nasıl Yapılır?

C2C E-Ticarette SEO Nasıl Yapılır?

C2C E-Ticarette SEO NasılYapılır?  Sorusu blogumuza sık gelen sorular arasındadır.E-ticaret türlerinde temel olarak yapılan SEO teknikleri aynıdır.Nasıl B2C e-ticaret sitelerinde seo kriterleri ve belirli aşamalar varsa C2C içinde bu kriterler geçerli olacaktır. SEO yanİ Search Engine Optimization sizin sitenizin arama motorlarına dost olması, aramalarda ilk sıralarda gelmenizdir.

Sanal mağanıza iyi seo çalışmaları yapabileceği gibi bilinçsizce sürekli yapılan seo hatalarında web siteniz kötü seoya maruz kalarak gerilemeler yaşayabilir. Bu nedenle seonun nasıl yapılması gerektiğini şimdi hep beraber göreceğiz.

 

Tasarım

Sanal mağazalar rekabetin oldukça hızlı yayıldığı ortamlardır.Böyle bir ortamda kullanıcılarında ilk gözlerine çarpan site görselliğiniz yani tasarımınız olacaktır.Tasarımınız kullanıcı tarafından hem göz alıcı hem akılda kalıcı hem de yaptığınız işlem uyumlu olmalıdır. Karışık renkler ya da göz yoran desenler yerine daha fresh ancak daha kullanışlı bir tasarım tercih edilmesi kullanıcı tarafında size rakiplerinizden bir adım öne taşıyacaktır.

                                                                        SEO Analiz

İlk etapta anasayfanız olmak üzere sitenin kalan diğer sayfalarında seo analizi yapılmalı bunun sonucuna göre sayfalardaki eksikler ve yanlışlar giderilmelidir. Seo analizi işlemi arama motorlarına dost olmak ve aramalarda üst sıralarda çıkmak adına oldukça önemlidir. Bu nedenle belirli aralıklarla bu işlem sürekli olarak yapılmalıdır.

 

Sosyal Medya Optimizasyonu

Sanal mağazanızın sosyal medya optimizasyonu yapılmış olmalıdır.Bu madde seoyu oldukça yakından etkileyen noktalardan birtanesidir. Facebook, Twitter, Flicker, Google Plus, Pinterest, Link Edin, İnstagram ve buna benzer kullanıcılarınızın aktif olarak yer aldığı sosyal medya sayfalarında siz de yerinizi alarak her gün paylaşım yapmalı kullanıcılarınıza aktif olduğunuzu ve iş yaptığınızı göstermeniz gerekmektedir.

 

Blog Kurmak

Arama motorlarının özel olarak ilgi gösterdiği alanlardan biride blog sayfalarıdır. Ancak burada önemli olan blog sayfasını açtıktan sonra içine bir- iki içerik ekleyip bırakmak değil. Aylık, haftalık, günlük çizelgeler şeklinde bir plan oluşturmak ve bu plana bağlı kalarak düzenli aralıklarla paylaşımlar yapmaktadır. Anahtar kelimeler belirleyerek bu alanlara yönelik rakiplerinize saldırılar düzenleyebilirsiniz.  Blog size bu noktada fayda sağlayacaktır.

 

 


Copyright © 2019 RGS Yazılım, Tüm hakları saklıdır.