Hedef Pazarlamasında Sosyal Verinin Önemi

Hedef Pazarlamasında Sosyal Verinin Önemi

Son zamanlarda şirketler için sadece internet mağazası olması yeterli değildir. Sanal mağazanız facebook, twitter, intagram ve linkedin gibi sosyal mecra pazarlama uygulamalarına erişim sağlama imkanına sahiptir ve siz de bunları en iyi şekilde kullanmayı bilmelisiniz.

Firmanızın hala sosyal medya hesapları yer almıyorsa siz de rakiplerinizden geride kalmamak için hemen sosyal medya hesapları kurmalısınız.

 

Sosyal Mecra Üzerinden Yapılması Gereken Adımlar Nelerdir?

 Şimdi bunları tek tek ele alalım;

Hedef kitlenizi oldukça iyi ve yakından tanıma şansına sahip olursunuz.

Facebook ve twitter platformlarında bu kadar özel olan kullanıcı taraflı iletişim imkanı sağlamaktır.

Onların içeriklerine göz atmak ve yapılan paylaşımlar sayesinde göz önünde olan güncel konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ve bu sayede pazarlama çalışmalarınızı yönlendirebilirsiniz,

Oluşan sorunlarda ve şirketinize yöneltilen sorulara en kısa zamanda cevap verebilirsiniz. Ürün ya da hizmetlerle alakalı sorun varsa site                                                                                              sahipleri bunu hemen bilmek isterler.

 

Sosyal medya çalışmaları ile almış olduğunuz geri iletiler de sorun olması dahilinde bundan ilk haberdar olan kişi siz olmuş olursunuz ve bu sorunları ortadan kaldırmak adına fikirler üretebilirsiniz.

Yapılan çalışmalara göre kullanıcılar sorularına en kısa zamanda yanıt aldıkları firmalara ve markalara sempati duymaktadır,

Sosyal medya çalışmalarında ki rekabet oldukça yüksektir. Ne kadar önde olursanız bu sizin karınıza olacaktır,

İnsanlar iletmek istediğiniz mesajları kolayca algılayabilecektir. Kullanıcılar sosyal medya hesaplarını pazarlama olarak değil de iletişim  aracı olarak görürler.

Bu nedenle reklamlarınızı değil çalışmalarınızla ne faydalar sağladığınızı, kaç kişiye iş imkanı verdiğiniz gibi konuları da bilmek isterler,

  Kullanıcıların gözü önünde yer aldığınız müddetçe istek ve ihtiyaç duydukları ürünler ya da hizmetlerde, sizin mağazanızdan satın almaya daha gönüllü olacaklardır.

Sosyal medya çalışmaları sadece sadık müşterilerinizin aklında olmak için değil aynı zamanda onları satın almaya iten fırsatlara da yol açar,

Sosyal medya hesaplarıyla sadece hedef kitlenize ya da sizi takip eden kişilere değil çok sayıda belki de daha önce sizi hiç duymamış kullanıcılara erişim imkanı sağlamış olursunuz.


Copyright © 2019 RGS Yazılım, Tüm hakları saklıdır.